Top
pusenje

Трик кој ќе ви помогне да се откажете од цигарите уште денес!

Пушењето цигари е еден од најчестите пороци во денешно време. Но, денес ви презентираме еден трик кој ќе ви помогне да го направите тоа многу полесно.

Направете мешавина од сок од ½ цитрон, сок од ½ портокал, 20ml чај од камилица, 15ml масло од јојоба, 15ml маслиново масло, 30ml кокосово масло и 5g оригано. Од овие состојки треба да направите хомогена смеса, која ќе ја чувате во тегличка. Секогаш кога ќе почувствувате потреба за цигара, нанесете од оваа смеса на кожата под носот или пак ставете неколку капки на марамче и вдишувајте длабоко 2-3 минути.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>