Top
Bradesti-momci-iLike-mk-F

10 добри причини поради кои би сакале да се забавувате со брадесто момче

Во последнава година честопати се спомнува терминот ламберсексуалци. Тоа се момци кои се карактеризираат со силна и густа брада, растена подолг временски период. Стајлингот е надополнет со полутесни панталони со подвиткани ногавици и карирани кошули.

Еве 10 одлични причини поради кои би требало да се забавувате со ваков тип на момче:

1. Изгледа моќно и маженствено,

2. Бакнувањето е многу позабавно,

3. Не се бричи често така што ќе остане подолго време во бањата за вас,

4. Брадата е синоним за мудрост. Само сетете се дека сите волшебници и цареви од приказните се со бради,

5. Изгледа позрел, но тоа не го спречува да прави луди работи,

6. Би требало да е многу трпелив – сепак успеал да дочека голема должина на брадата,

7. Тој е тотално тренди,

8. Има повисоко ниво на хигиена токму поради долгата брада,

9. Оралниот секс е незаборавно искуство,

10. Брадата е храбар израз на тестостерон – колку повеќе, толку подобро.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>