Top
melem-zvezda-iLike-mk

„МелеМ“ – Нов македонски бенд кој дебитира со песна отпеана на руски јазик

МелеМ“ е нов македонски бенд кој нуди сосема нов и оригинален звук на домашната музичка сцена. Нивниот прв сингл носи наслов „Звезда“ и е отпеан на руски јазик. Музиката и текстот на темата се дело на момците од бендот, а продукцијата ја потпишува Дејан Јанушев – Скитара. Режисерот Огнен Шапковски, кој е дел од бендот, беше задолжен за видео спотот.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>