Top
dimitar-andonovski-iLike-mk

Димитар Андоновски со спот за баладата „Само тоа го можеш ти“

Погледнете го најновиот видео-клип на Димитар Андоновски за баладата со џез елементи „Само тоа го можеш ти“. Темата доаѓа од неговиот прв студиски проект насловен како „Ова небо знае сè“, а истата е дело на Лазар и Магдален Цветкоски. Спотот го потпишува креативниот тим на „Горила Филм“ под режисерската палка на Огнен Шапковски.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>