Top
Tijana-Dapcevic-Kilometri-iLike-mk

Тијана ја преработи „Километри“ на Влатко Лозаноски

Мултиталентираната Тијана Дапчевиќ го преработи големиот хит „Километри“ на Влатко Лозаноски. Музиката, аранжманот и продукцијата се дело на Лазар Цветкоски, а зборовите ги напишаа Магдалена Цветкоска и Милан Милетиќ. Видеото е снимено на неколку локации во Србија, а во продукција на Storyteller.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>