Top

„Денот што нѝ носи“ – Нова песна на Александра Јанева

Талентираната Александра Јанева беше дел од учесниците на годинешното 36-то издание на „Макфест“. Таа на штипската сцена ја изведе емотивната балада насловена како „Денот што нѝ носи“. Истата е дело на Александра Јанева и Лазар Цветкоски.

Вчера беше промовиран и спотот за прекрасната композиција, а го изработи Ѓорѓи Вацев.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>