Top
tijana-to-the-sky-video-iLike-mk

Промовиран спотот за евровизиската тема на Тијана Дапчевиќ

Денес беше промовиран спотот за песната со која Тијана Дапчевиќ ќе ја претставува Македонија на 59-тото издание на Евровизија.

Покрај спот за англиската верзија на песната, беа промовирани и спотови за македонската и српската верзија.

За потсетување, спотот е дело на Мерт Аслани, а песната ја потпишуваат Дарко Димитров, Лазар Цветкоски и Елена Рситеска.

„TO THE SKY“

„ТАМУ КАЈ ШТО ПРИПАЃАМ“

„ВРАТИ ЧУ СЕ“
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>