Top
Maroon5-Sugar-iLike-mk

Maroon 5 креираат незаборавни свадбени моменти во спотот за „Sugar“

Бендот Maroon 5 го објави видеото за темата „Sugar“. Дејвид Добкин, одличен пријател на Адам Левин, се јавува како режисер на овој возбудлив клип.

На денот на снимањето на спотот, членовите на бендот упаднале на сите свадбени церемонии кои се случувале во Лос Анџелес, без никаква претходна најава.

Адам, фронтменот на бендот, изјави:

Реакциите на младоженците и присутните не се опишуваат со зборови. Ние направивме одличен спот, а особено нѝ е драго што усреќивме илјадници луѓе тој ден и од нивната свадба креиравме незаборавен момент!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>