Top
2CELLOS-iLike-mk

Хрватите 2CELLOS го отсвиреа мегахитот „Wake Me Up“

Светски познатото музичко дуо од Хрватска, 2CELLOS, досега направи голем број преработки на актуелни хитови, како и на музички евергрини. А, на ред дојде и мегахитот на Авичи, „Wake Me Up“.

Лука и Стјепан звучат фантастично!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>