Top
Devojche-so-Daunov-sindrom-pee-iLike-mk

Девојче со Даунов синдром со прекрасна изведба на „All Of Me“

Луѓето со Даунов синдром имаат длабок глас, а сосема мал процент од нив можат да пејат.

Но, 12-годишната Медисон Тевлин успешно им пркоси на препреките кои ги носи Дауновиот синдром.

На нејзините изведби можат да подзавидат голем број ѕвезди. Таа поседува неверојатен музички талент, преубав глас и песните ги изведува со огромна страст и емоции.

Уживајте!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>