Top
shakira-empire-ilike-mk

Шакира со емотивен спот за баладата „Empire“

Денес Шакира го објави спотот за баладата „Empire“. „Empire“ е втор сингл од нејзиниот 10 студиски албум, насловен по нејзиното име.

Исто така, вредно е да напоменеме дека 37-годишната пејачка е најпопуларната јавна личност на фејсбук со повеќе од 86 милиони фанови.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>