Top
lady-gaga-guy-ilike-mk

Лејди Гага го промовираше спотот за „G.U.Y.“

Контроверзната американска пејачка Лејди Гага го објави видео спотот за темата „G.U.Y.“, која доѓа од нејзиниот последен студиски албум „Artpop“. Спотот е пародија на машката доминација во капитализмот, е режијата е на Гага.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>