Top
shakira-la-la-la-iLike-mk-F2

Шакира опкружена со фудбалери во спотот за „La La La (Brazil 2014)“

Шакира ги изненади своите фанови со уште еден видео-клип за енергичната „La La La“, но овојпат за верзијата за Светското фудбалско првентство кое ќе се одржи во Бразил.

Во спотот, покрај 37-годишната колумбијка, се појавуваат и неколку фудбалери. Веројатно највпечатлив момент во целата приказна е кадарот со нејзиното синче Милан.

Темата е дел од официјалниот музички албум за Светското првенство во фудбал, насловен како „One Love, One Rhythm“.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>