Top
Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-F

„Desigual“ претстави живописна колекција со флорални принтови, пролет-лето 2015

Шпанскиот моден бренд „Desigual“ ја претстави својата најнова колекција наменета за модерни дами со голема доза на самодоверба и многу стил. Колекцијата носи име „Say Something Nice“, а се одликува со јаки бои и впечатливи флорални принтови.

Всушност, линијата претставува фузија на динамичниот медитерански стил и хавајската живописност. Во неа ќе најдете парчиња облека за секакви пригоди, од лежерни маичи и шорцеви до долги фустани и мантили со одличен крој.

Веројатно највпечатлив момент во каталогот е убавата Шантел Браун Јанг од Торонто со витилиго (дамки на кожата поради губење на пигментот).

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-001

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-002

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-003

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-004

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-005

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-006

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-007

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-008

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-009

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-010

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-011

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-012

Desigual-Prolet-Leto-2015-iLike-mk-013
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>