Top
lubenica

Направете детоксикација на Вашето тело со вода и лубеница

Време е за летување и крајно време е да ги изгубите вишокот на килограми. Тоа ќе го постигнете само со редовни кардио вежби, здрава храна и пијалоци за детоксикација. Овој освежувачки пијалок за детоксикација со лубеница е пијалок кој е идеален за летниот период.

Потребни состојки:
– 2l вода
– 1/4 лубеница
– 1 лимон
– неколку ливчиња нане
– лед

Подготовка:
Најпрво лубеницата исецкајте ја на кришки, потоа исцедете го лимонот и ставете ги во водата. Ливчињата нане исецкајте ги ситно за да пуштат арома во водата и на крај додадете лед.
Чувајте го напитокот во фрижидер.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>