Top
frape

Ледено фрапе од банани

Во текот на летото треба да се консумира храна која е лесна, а која спеак ќе успее да ве одржи сити подолго време. Ние денес ви претставуваме одличен рецепт за фрапе кое ќе ве освежи и ќе замени оброк.

Потребни состојки:
– 2 банани
– 200ml млеко
– 2 топки сладолед од чоколадо
– 4 лажички блага павлака
– 2 лажички мелени бисквити

Подготовка:
Ставете ги во блендер состојките и матете додека смесата не стане хомогена. Уживајте! :)
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *