Top
rozevo smoothie

Пијалaци кои задаваат најсилни удари во критичните зони

Лошата исхрана и неактивноста се главните виновници за создавањето на масните наслаги. Нивното разбивање и елиминирање е можно со промена во животните навики, редовна здрава исхрана и вежбање. Покрај тоа, можете да ги консумирате и овие пијалоци кои се голема закана на масните наслаги.

 • ЗAЧИНЕТ РОЗЕВ ПИЈАЛАК
  – 1 кришка корен од ѓумбир
  – прстофат лута црвена пиперка
  – 4-6 свежи јагоди
  – 2 шолји манго
  – 1/4 шолја јаболков оцет

  Подготовка:
  Сите состојки се ставаат во блендер и се меша додека смесата не стане течна. Овој пијалак се пие наутро после појадокот.

 • ЛУТ ЗЕЛЕН ПИЈАЛАК
  – 1 парче луто пиперче
  – 6-8 листови спанаќ
  – малку свеж магдонос
  – 1/4 шолја папаја
  – 1/2 шолја ананас
  – 1/2 шолја манго
  – сок од еден лимон
  – 1 шолја јогурт

  Подготовка:
  Состојките измешајте ги во блендер додека смесата не стане течна. Со оглед на заситеноста која ќе ви ја овозможи, овој пијалок може да го консумирате како меѓуоброк или после ручек.
Оставете коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *