Top
ananas

Фрапе за рамен стомак

Подуениот и тврд стомак се проблем со кој секојдневно се соочуваат многу луѓе. Го предизвикуваат храната и пијалоците кои ги внесуваме во текот на денот. Ако сакате да го намалите стомакот и притоа да уживате во вкусен и хранлив пијалок, тогаш подгответе си фрапе од ананас.

Состојки:
– 1 шолја млеко или јогурт со мала масленост
– 150g ананас
– 1 лажица ленено масло
– малку лед

Подготовка:
Сите состојки се мешаат во блендер, додека смесата не стане кремаста. Фрапето се пие помеѓу оброци.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>