Top

Од што се плашат жените во сексот?

Сите мажи сакаат секс како оној што го гледаат во филмовите за возрасни. Но, многу мал број жени може да им го исполнат тоа бидејќи постојат нешта кои ги спречуваат жените целосно да се опуштат во сексот. Во продолжение прочитајте од што се плашат жените во сексот.

АНАЛЕН СЕКС
Аналниот секс дава сосема поинакво уживање во споредба со „нормалниот“ секс , а тоа е причината поради која младите парови го практикуваат сè повеќе. Сепак немојте со сила да ја терате девојката да води љубов на овој начин, бидејќи многу од жените стравуваат од него. Поточно, жените се плашат од болката која се поврзува од аналниот секс, па дури и ако успеете да ја убедите, нема да ви даде уште една шанса.

БРЕМЕНОСТ
Момците преферираат секс без заштита, но жените се плашат од несакана бременост. Ако практикувате одложување на ејакулацијата, да знаете дека бременоста е можна и тогаш. Користете заштита, за да немате никакви проблеми подоцна.

ЕКТРЕМЕН СЕКС
Пред да ѝ предложите на својата парнерка некаква „дрскост“ во сексот, прво зборувајте со неа за нејзините фантазии. Можеби вие сакате секс-играчки, но ако ги користите во погрешно време и на погрешно место, може да внесете страв кај вашата девојка.

СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЛЕН ЦИКЛУС
Сексот за време на менструалниот циклус е стресен за жените. Освен што ќе направите вистински хаос во постелнината, кај некои жени сексот во тоа време создава болки. Затоа, имајте трпение, подоцна ќе водите љубов.

СЕКС БЕЗ СТРАСТ
Сексот без љубов или страст се случува само во порно филмовите. Мажите се подготвени за таков секс, но жените не сакаат секс без страст или љубов. Затоа, потрудете се да ја „загреете“ вашата партнерка пред да поминете на целта.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>