Top
Zaljuben mazh

Нешта кои веднаш им „паѓаат во очи“ на мажите

Со цел да им се допаднеме на мажите, ние жените понекогаш се оптоваруваме со некои работи кои всушност воопшто не се ни важни.

Премногу шминка
Ние сме сигурни дека ова веќе го знаете, но секогаш си смислувате причина да ставите малку повеќе шминка. Сепак запомнете, мажите не сакаат нападна шминка. Најмногу ги привлекува лице без трошка шминка на него.

Силен парфем
Сите знаеме дека чувството е привлечно, но може да дојде до иритација, ако вашиот парфем е премногу силен ќе делува вознемирувачки на вашиот партнер, што ќе направи да се постигне спротивен ефект. Затоа, кога сакате да оставите впечаток, не претерувајте со парфем.

Избегнувајте солариум
Колку и да мислите дека исончаниот тен е попривлечен и поубав, не сте во право. Статистичките податоци покажуваат дека мажите се згадуваат кога ќе видат девојка која претерала изложувајќи се на солариум. Солариумот одамна не е во тренд.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>