Top
smudi_malina

Стопете ги килограмите со смуди

Се чини дека оброците во чаша стануваат омилени во овие топли летни денови. Освен што содржат свежи и здрави состојки, тие се лесно варливи, имаат висока нутритивна вредност и токму затоа имаат моќ да заменат еден оброк. Тие се буквално создадени за жешките денови, а освен тоа успешно ги топат килограмите. Во продолжение прочитајте го рецептот со смуди со јогурт, чоколадо и малини.

Потребни состојки:
– половина шолја соино млеко
– 1 јогурт
– 1 шолја малини
– ¼ шолја рендано чоколадо
– лед
– неколку капки екстракт од ванила

Во блендер ставете ги сите состојки и мешајте ги околу една минута.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>