Top
jazik-za-ginis-iLike-mk

Запознајте го Ник – Момчето со најдолг јазик на светот

Ник Стоеберл од Калифорнија го има најдолгиот јазик на светот. 24-годишното момче по професија е уметник, а работи и како комичар. Веќе неколку години на социјалните мрежи се зборува за енормната должина на неговиот јазик, а оваа година и официјално стана дел од Гинисовата книга на рекорди како сопственик на јазик со должина од 101 милиметар.

jazik-za-ginis-2-iLike-mk

Ник вели дека не се доживува како посебен и не гледа ништо чудно на себе бидејќи сите членови од неговото семејство имаат долги јазици.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>