Top
Matt-and-Hanna

Ослабеле неверојатни 59 килограми за да блеснат на свадбената фотографија

Денес ве запознаваме со љубовната двојка која стана вистинска интернет сензација и чија приказна импресионираше милиони луѓе, Мет Бредли и неговата партнерка Хана. Тие двајца, по неколкугодишна врска, одлучиле да ја крунисаат својата љубов и да стапат во брак. Но, не биле задоволни од сопствениот физички изглед, па си поставиле заедничка цел – да ги намалат килограмите во кус временски период со помош на нутриционистички советник и спорт. Па, симпатичната Хана изгубила 17 килограми, а пак Мет неверојатни 42 килограми.

После свадбата, велат дека се презадоволни од нивниот моментален физички изглед и си ветиле дека ќе продолжат здраво да се хранат и да бидат физички активни.

Matt-i-Hanna-iLike-mk-3
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>