Top
kiselo mleko

7 дневна диета со која ќе намалите до 6 килограми

Ако сакате за краток период да се вратите во форма, тогаш пробајте ја оваа диета која трае 7 дена, а која ќе ви помогне да намалите од 4-6 килограми.

Основата на диетата е кидело млеко. Јадете кисело млеко кога сакате и колку сакате. Можете да додадете и други видови храна.

1, 2, 3 ден
Може да додадете варен ориз или компири во менито. Газирани пијалоци не де дозволени. Од алкохол дозволено е само бело вино и тоа не повеке од 1 чаша.

4, 5, 6 ден
Освен кисело млеко можете да јадете и пилешко варено или печено. Може да додадете и свежа салата. Овие денови се без алкохол и секако без газирани пијалоци.

7 ден
Кисело млеко и овошје. Од овошје можетр сѐ освен банани и грозје. Може да си дозволите чаша вино.

Важно е откако завршите со диетата да не почнете да се прејадувате. Постепено зголемувајте ја количината и додавајте други видови храна.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>