Top
Колку се високи планинските врвови низ светот?

Колку се високи планинските врвови низ светот?

Еден талентиран графички дизајнер чиј псеовдонив е Al Boardman изработил интересна видео анимација на која ги претставил најпознатите планински врвови ширум светот. Погледнете на која надморска висина се протега Килиманџаро, или пак, фамозниот Монт Еверест.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>