Top
Официјална видео-најава за Зимски олимписки игри 2014

Официјална видео-најава за Зимски олимписки игри 2014

Почетокот на Зимските олимписки игри е закажан за 7-ми февруари 2014 година и ќе се одржуваат во рускиот град Сочи. Сочи е целосно подготвен за одржување на оваа престижна спортска манифестација. Телевизиската куќа BBC го ангажираше режисерот Tomasz Bagiński за изработка на видео-најавата која претставува спој на повеќе спортски дисциплини. Олимписките игри ќе траат до 23-ти февруари.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>