Top
Официјален портрет од крштевката на принцот Џорџ

Официјален портрет од крштевката на принцот Џорџ

Реномираниот фотограф Џејсон Бел беше задолжен за официјалниот портрет на кралското семејство после кршетвката на малиот принц Џорџ. Малиот Џорџ беше облечен во специјално изработен фистан од сатен и деликатна тантела, а војвотката Кетрин е облечена во префинета креација на Сара Бартон под етикетата на Александар МекКвин, која претходно беше задолжена за нејзиниот венчален фустан.

Кралицата Елизабета со синот Чарлс, внукот Вилијам и правнукот Џорџ

Кралицата Елизабета со синот Чарлс, внукот Вилијам и правнукот Џорџ

Групен портрет на кралското семејство

Групен портрет на кралското семејство

Групен портрет на семејството Мидлтон

Групен портрет на кралското семејство со семејството Мидлтон
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>