Top
kralski-portret-iLike-mk

Нов семеен портрет на Вилијам и Кетрин со малиот Џорџ

Реномираниот фотограф Џејсон Бел направи нов кралски портрет во кој главната улога ја имаат војвотката Кетрин, принцот Вилијам и нивното 8-месечно синче Џорџ. Тие позираат покрај еден прозор од Кенсингтонската палата во Лондон, а друштво им прави домашниот миленик Лупо.

Сосема очекувано, фотографијата стана вистински хит во светски рамки.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>