Top
Dzordz-iLike-mk-2015-F

Британското кралско семејство сподели празнични фотографии од златокосиот принц Џорџ

Вилијам и Кетрин споделија две фотографии од преслаткиот принц Џорџ, кои се дел од специјалната Божиќна фотосесија.

16-месечниот принц седи на скалите пред Кенсингтонската палата.

Неговите родители за магазинот „People“ изјавија дека овие 3 фотографии ги споделуваат со јавноста во знак на благодарност и почитување на нивната желба да не се објавуваат папараци фотографии од Џорџ.

Инаку, Кетрин е повторно бремена, па малиот принц ќе добие придружба во месец април 2015 година.

Dzordz-iLike-mk-F-2

Dzordz-iLike-mk-F-3
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>