Top
Ketring-George-iLike-mk-F

Војвотката Кетрин како вистинска модна икона при посетата на Нов Зеланд

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам во друштво на малиот Џорџ пристигнаа во Велингтон, Нов Зеланд. Кетрин уште еднаш го потврди статусот на модна икона, една од најубаво облечените жени во светски рамки. Таа носеше црвен капут од Кетрин Вокер и црвена шапка со потписот на Џина Фостер.

Кралското семејство беше пречекано со високи државни почести. Младото семејство во Нов Зеланд останува 16-ти април, по што заминува за Австралија.

Ketring-George-iLike-mk-02

Ketring-George-iLike-mk-03

Ketring-George-iLike-mk-04

Ketring-George-iLike-mk-05

Ketring-George-iLike-mk-06
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>