Top
jeremy-scott-adidas-originals-fragrance

„Adidas“ и Џереми Скот лансираат парфем

После 10-годишна успешна соработка, ексцентричниот моден дизајнер Џереми Скот и производителот на спортска облека и опрема „Adidas“ го лансираат нивниот прв заеднички парфем.

Шишето е со форма на популарните патики со крилја кои ги дизајнираше Скот пред неколку години, а заштитно лице е самиот тој. Промотивниот материјал го потпишуваат Inez & Vinoodh.

Парфемот ќе се најде во малопродажба од наредниот месец.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>