Top
Adidas-Rita-Ora-SS-2015-iLike-mk

„Adidas“ и Рита Ора лансираат колекција инспирирана од кинеската култура

Dragon Print Pack“ е името на колекцијата која е прва соработка на популарната пејачка Рита Ора и спортскиот гигант „Adidas“. Колекцијата претставува одличен микс на модерните стилови со традиционални елементи од кинеската култура, со централно место на змејот кој симболизира моќ. Линијата изобилува со тренерки, различни обувки, кратки фустанчиња, маички и тепови со впечатливи бои и дезени.

Парчињата облека ќе се најдат во малопродажба кон средината на месец мај.

Originals-by-Rita-Ora-SS15_04

Originals-by-Rita-Ora-SS15_08

Originals-by-Rita-Ora-SS15_09

Originals-by-Rita-Ora-SS15_10

originals-by-rita-ora-ss15-16
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>