Top
nikelab-x-sacai-collection-lookbook-iLike-mk

„Nike“ со одлична женска колекција, пролет-лето 2015

Nike“ соработуваше со јапонското модно студио „Sacai“, предводено од дизајнерката Читозе Абе, при креирање на новата т.н. капсулна едиција за жени. Оваа линија е фузија на спортски парчиња облека со тантела. Колекцијата е наменета за атлетичарки со голема доза на храброст и самодоверба.

Читозе Абе изјави::

Овие парчиња се вистинска иновација во спортскиот свет. Иако, изгледаат футуристички, истите се удобни и функционални. Функционалноста е особено важна за мене.

Дизајнерката Читозе Абе на снимањето на каталогот

Дизајнерката Читозе Абе на снимањето на каталогот

Погледнете дел од моделите во продолжение.

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-01

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-02

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-03

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-04

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-05

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-06

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-07

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-08

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-09

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-10

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-11

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-12

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-13

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-14

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-15

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-16

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-17

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-18

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-19

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-20

nikelab-x-sacai-collection-lookbook-21
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>