Top
Soshi-ZOI-2014-iLike-mk-F

Случувањата во Сочи низ фотографии

Февруари дефинитивно е месец на Сочи. Рускиот град е центар на светот во буквална смисла на зборот. Точно после една седмица од отворањето на Зимските олимписки игри 2014, се доделени 30-тина златни медали во исто толку дисциплини. Погледнете низ фотографии како тоа изгледа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>