Top
dzidni-kamini

Ѕидни камини “Mazzetti”

Есента и зимата наближижуваат, а тоа значи дека повеќе време ќе поминуваме во своите топли домови. “Mazzetti” од Redwitz се камини кои се монтираат на ѕидови и истите се идеални за домови во кои нема простор за традиционални огништа. Работат со масло кое се нанесува во резервоарите од нерѓосувачки челик и создаваат конзистентен пламен кој низ шемата (предниот дел од каминот) овозможува прекрасна глетка.

Ѕидните камини

Ѕидните камини

Ѕидните камини


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>