Top
001

Совршено место за дружба со пријатели во Мексико

Кога сте планирале средба со своите пријатели, сигурно некогаш сте посакале тоа да биде на свеж воздух и со базен. Cadaval & Solà-Morales го направиле токму ова местенце во Мексико, кое се изнајмува. Креирано е во релаксирачки амбиент, помеѓу многу дрва. Според архитектите, овој неконвенционален простор се состои од 3 делови: едниот е отворен бар со кујна, тоалет и соблекувална, вториот е простор за игра на деца кој може да се користи и како читална и најголемиот дел е станбена површина. Дизајнот на базенот одлично се вклопува со природата.

01

1

9

10

11

12

13

14

15
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>