Top
design-modern-home1

Скандинавско поткровје со две сончеви тераси

Модерен дом од 188m2 е токму ова Скандинавско поткровје кое од своите 2 тераси овозможува магичен поглед на Стокхолм и неазборавните зајдисонца. Се карактеризира со богата природна светлина и чувство на голем простор. Кујната, дневната и трпезаријата се организирани како отворен простор што поттикнува дружење. Во централната точка на дневната соба има современ камин кој само ја дополнува атмосферата во текот на студените шведски ноќи. Со комбинација на минималистичка палета на сиви нијанси и бела боја, дизајнерите успеале да создадат чувство на свежина и голем простор, а дрвените подови само го дополнуваат чувството на топлина.

architecture-modern-home

modern-home-1

modern-home-2

modern-home-15

modern-home-16

modern-home-17

modern-home-41

modern-home-51

modern-home-61

modern-home-71

modern-home-111

modern-home-121

modern-home-131

modern-home-141

modern-home-175-1

modern-home-175-2

terrace-1

terrace-2

terrace-3

terrace-4
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>