Top
zeleno-smudi

Зелен терминатор на маснотии

Работата на метаболизмот треба да ја поттикнете многу овошје и зеленчук. Токму таков е овој пијалак кој лесно се подготвува и може да замени оброк или меѓуоброк. Тој ќе ве засити, а високата доза на протеини од млечните масти ќе го поттикне согорувањето на калории и масти во организмот.

Состојки:
– 1 шолја листови спанаќ
– ½ шолја свежа краставица
– 1 стебленце целер
– ½ банана
– ½ шолја ананас
– 170ml немасен јогурт
– ½ шолја вода
– неколку коцки мраз

Подготовка:
Блендирајте ги сите состојки додека не добиете густа и кремаста зелена смеса.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>