Top
detoksikaciska-voda

Како до рамен стомак после празничната трпеза?

Ретко кој може да ѝ одолее на празничната трпеза. Прејадувањето најпрво ќе се одрази на нашиот стомак. Затоа, подгответе си вода со вкус која ќе ви помогне да имате рамен стомак и после уживањето во празничната трпеза.

Потребни состојки:
– 2л вода
– 1 краставица исечена на тенки кругови
– 12 ливчиња нане

Сотојките помешајте ги и пијалокот оставете го во фрижидер во текот на ноќта. Консумирајте ја водата секогаш кога ќе почувствувате жед.


Станете наш facebook фан. Ви Благодариме!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>