Top
nega_na_kozha

Како да се ослободите од подуеноста под очите?

Ако и вие имате проблем со подуеност под очите, имаме супер брзо решение за кое ви е потребна само краставица.

Исечете ги краевите на краставицата, оставете ја во замрзнувач преку ноќ и наутро масирајте го лицето со краставицата како да користите ролер за масажа. Ладната краставица не само што ќе го отстрани отокот, туку и ќе и даде сјај на кожата, ќе ја хидрира и зајакне, така што ќе бидете свежи и подготвени да започнете нов работен ден.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>