Top
glavobolka

Природен лек за синуси

Воспалението на синуси е пропратено со затнат нос, тешко дишење и главоболка која е иритирачка. Ако сакате на природен начин да се решите од непријатните нус појави, а притоа да го зајакнете имунитетот, направете си природен лек за синуси.

За подготовка на овој природен лек потребни се следниве состојки:
– 1 мала шолја мед
– 1 мала шолја сок од лимон
– 5-7 ротквици
– 1 мал кромид
– 6 чешниња лук

Сите состојки се ставаат во блендер и се матат додека смесата не се соедини. Откако ќе ја подготвите смесата, во стаклен сад ставете ја во фрижидер. Возрасните можат да земаат 2 лажици дневно, а децата по 1 лажица дневно. Првите позитивни реакции ќе ги почувствувате после 24 часа.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>