Top
Samo-eden-dim-cigara-iLike-mk

Погледнете што се случува со срцето, белите дробови и мозокот при секој вовлечен дим од цигара

Застрашувачко видео кое објаснува што точно се случува со организмот при секој вовлечен дим од цигара. Накусо, комбинација од токсини навлегува преку дишните патишта директно во крвта, а потоа се разнесува низ целото тело и претставува вистиски шок за внатрешните органи од витално значење.

Понатамошните последици од активното пушење ви се добро познати.

Погледнете го видеото и два пати размислете пред да посегнете по цигара!
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>