Top
zenska-dolna-obleka-iLike-mk

Органска маска за подмладување на вагината

Лиса Палмер од Велика Британија тврди дека ја пронашла идеалната маска за подмладување на интимното подрачје, благодарение на природните продукти, како и методи од древната медицина.

41-годишната госпоѓица вели:

После разводот, од особена важност ми беше да имам добро негувано лице и убава интима. Повеќето жени сметаат дека класичната депилација е сосем доволна. Но, не е така! Хирушките интервенции се ризични и премногу скапи, а со домашниот третман ќе го постигнете истиот ефект. Мојата маска го решава проблемот со сувоста која е резултат на намаленоно ниво на естроген, а кожата станува сјајна и мека на допир. Мојот љубовник тврди дека мојата вагина изгледа ко да имам 25 години.

Лиса Палмер

Лиса Палмер

Потребни состојки за подготовка на маската:

  • 1 лажица кокосово масло
  • 1 лажица крема богата со витамин Е
  • 1 лажица планински мед
  • 1 белка од јајце

Кокосовото масло делува антибактериски и има хранливи вредности, а кремата со витамин Е ги знаците на старост. Медот важи за силен антиоксиданс и го успорува стареењето, а пак белката ја затегнува кожата и влијае на подобрување на тонусот на мускулите.

Начин на подготовка:
Измешајте ги состојките во еден сад и ставете ги во микробранова на 20 секунди. Маската треба да биде подносливо топла за кожата.

Начин на употреба:
Пред нанесување, кожата на интимната зона треба да биде измиена со млака вода со цел да се отворат порите. Нанесете ја маската и остевете ја да делува 15-20 минути. Потоа исплакнете ја интимата со млаз млака вода.

Најдобрар резултат се постигнува доколку маската се нанесува 7 дена по ред, а потоа еднаш седмично.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>