Top
jabolko-cimet

Идеја за здрав појадок

Доколку немате навика да појадувате, овој рецепт е супер идеја која брзо се подготвува. Појадокот не го прескокнувајте, бидејќи на тој начин го успорувате метаболизмот.

Потребни состојки:
° 1/2 шолја вода
° 2 големи излупени јаболки исечкани на четвртинки
° малку цимет или морско оревче
° 1 банана
° 2 урми

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете хомогена смеса. Суровиот јаболков сос има благотворно дејство врз нашето тело, а истото е најголемо кога се користи на празен желудник.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>