Top
eliksir na mladosta

Консумирајте еликсир на младоста

За овој еликсир на младоста говорат голем број доктори и специјалисти, а истиот се вбројува помеѓу 10-те најдобри еликсири за здравјето и младоста.

Мешавината на мед, маслиново масло и лимон го зајакнува имунитетот, ја регулира работата на гастроинтестиналниот тракт, ги чисти крвните садови и црниот дроб, го подобрува тенот.
Покрај фактот дека ќе изгледате помладо, ќе заборавите и на многу болести, вируси и инфекции. Ако го консумирате секој ден, за месец дена ќе почувствувате многу повеќе енергија.

За подготовка на овој чудесен еликсир се потребни само 3 состојки: 100ml лимонов сок, 200g мед и 50ml маслиново масло. Од него треба да се консумира по 1 лажица наутро, на празен стомак. Се препорачува консумирање два пати годишно, по месец дена, на есен и на пролет.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>