Top
usni

Нијанси на кармини кои треба да ги има секоја жена

Секоја жена сака да експериментира кога станува збор за избор на кармин за усните, од најнежни до најсилни тонови. Овие 3 нијанси им одговараат на сите жени.

Беж боја
Оваа боја одговара на усните на секоја жена. Таа е одличен избор доколку сакате да ги нагласите очите со туш, маскара и заводливи сенки, за т.н. “smokey” изглед.

Мат црвена боја
Визажистите се согласуваат дека на лицето треба да се нагласи само еден дел. Ако сакате да ги нагласите усните, силна црвена боја е вистинскиот избор. Оваа нијанса одлично им одговара на плави, црвени и црни девојки, а добро се вклопува и во секоја свечена прилика.

Сјајна розева
Ако сте тип на жена која ги сака природните нијанси, тогаш изберете кармин со розевкаста нијанса. Таа е добар избор за секој ден.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>