Top
Zolro_sino

Бои кои носат среќа во домот

Кога го уредувате домот, особено внимание треба да посветите на боите, затоа што освен на просторот, влијаат и на вас и вашето расположение.
Експертите за бои препорачуваат три бои кои се добредојдени за секој дом доколку сакате да се чувствувате добро во него.

Жолта
Ова е бојата на сонцето и среќата. Докажано е дека луѓето кои се опкружени со оваа боја имаат повиско ниво на серотонин во телото, односно хормонот на среќата. Одлична е за дневната соба и бањата.

Сина
Оваа боја делува смирувачки на телото и умот. Ја симболизира довербата. Може да ја употребите во спалната соба.

Црвена
Боја на оптимизмот, виталноста и здравјето. Ќе го направи домот да изгледа топол. Идеална за комбинирање е во салонот, трпезаријата и кујната.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>