Top
Маникир

Тренд маникир за жешките летни денови

Ова лето вистински хит се кратки до нокти со средна должина, но не и долги. Изберете интересна впечатлива боја каква што му доликува на летото. На овој начин вашите нокти ќе бидат вистински моден додаток.

  • Розова
    Гранулестата текстура на оваа нијанса ѝ дава посебен шмек. Нанесете два слоја лак и добро исушете ги ноктите. Можете да користите бебешко розово, но препорачливо би било да пробате со повпечатливи нијанси.
  • Сребрени
    Изберете лак за нокти со сребрен сјај. Оваа нијанса е одлична за вечерно излегување, или пак, некакви свечени настани.
  • Црвени со точки
    Супер предлог е да си поиграте со маникир со точки. На пример црвена основа со ситни бели точки.Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>