Top
Mazh-zhena-smeenje-ilIke-mk

Женски тајни кои треба да ги знае секој маж

Доколку забележите дека не успевате да ја задоволите партнерката, сексолозите советуваат да поразговарате со неа. Можеби веднаш нема да добиете одговор, но кога ќе одлучи да проговори внимателно ислушајте ја.

  • Жените сакаат секс повеќе од два пати неделно. Почесто договарајте романтични вечери, дома или во ресторан, а вечерта заокружете ја со вистинска страст во креветот.

  • Кажувајте ѝ дека е прекрасна, особено после сексот. Жените најчесто се срамат од своето тело, и токму затоа после сексот не ги штедете комплиментите и нежните зборови.

  • Кога нешто ѝ се допаѓа, сигурно ќе ви каже, ќе го покаже со гестови или ќе изрази желба со активности. Смело ќе застане до вас, ќе се притисне во вас или внимателно ќе ве погледне во очите.

  • За жената не е секогаш важен оргазмот. Таа ги сака емоциите и допирите кои ги доживува за време на односот, но и тоа како нејзиниот партнер реагира на нејзините активности. Едноставно правете ништо искрено, следете ги нејзините ракции и не ги барајте оргазам по секоја цена.

  • Жените ги сакаат страста и чувствата кои се неизоставен дел на сексот. Само 7% од сите жени се заинтересирани за големината, а станатите сакаат жешки страсти и луди емоции.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>