Top
COKOLADNO

Подгответе си вкусен чоколаден милкшејк

Постојат безброј начини на подготовка на милкшејкови кои ќе ни помогнат да се освежиме, но ние денес ви презентираме навистина вкусен и испробан рецепт.

Потребни состојки:
– 500мл млеко
– 2 лажици сладолед од ванила
– 1 лажичка екстракт од ванила

За украсување:
– бисквити
– чоколаден прелив
– мачмалоу

Подготовка:
Најпрво натопете го врвот на теглата во чоколадниот прелив. Потоа нанесете ги бисквитите. Во блендер ставете ги млекото, сладоледот, екстрактот од ванила. Истурете го шејкот во теглички и украсете го со мачмалоу.
Оставете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>